Evde Kal Egzersiz Yap

Evde Kal Egzersiz Yap

Küresel bir salgınla mücadele ettiğimiz şu günlerde, hem kendimiz hem çevremiz için evlerimize kapanmak zorundayız. Bu durum bizi ister istemez tembelliğe sürüklüyor. Belki var olan spor alışkanlıklarımızdan uzaklaşıyoruz, belki de üzücü bir şekilde günlük hayatın koşuşturmasının tek aktivitemiz olduğunu fark ediyoruz.

Ancak evden çıkmamak, hayatı aktif yaşamaya engel değil! Önemli olan bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için beslenmemize dikkat etmek ve hareketsiz kalmamak. Bu yazımızda evde antrenman yapmayı kolaylaştıracak ipuçlarından bahsedeceğiz. Evde antrenman rutinine alışmak kolay değil, normalinden daha fazla disiplin ve motivasyon gerek. Ancak unutmayın; saatlerinizi televizyon karşısında atıştırarak geçirmek günün sonunda sizi mutsuz edecek! Bu süreçte ihtiyacımız olan sağlıklı, bağışıklığı yüksek bir vücut ve bununla birlikte ferah ve sağlıklı bir zihin.

Rutininizi oluşturmaya başlamanın en hızlı yolu antrenman videoları. Yalnız başınıza antrenman yapmaya çalışmak yerine, bu videoları takip etmek hem sakatlık riskinizi azaltır hem de size motivasyon sağlar. Üstelik bu videoların birçoğu evde antrenman için dizayn edildiğinden ekipman da gerektirmez.

Evde antrenman konusunda bir diğer önemli faktör: istikrar! Gününüzün belli bir saatini sadece buna ayırmaya ve her gün aynı saatte antrenman yapmaya çalışın. Antrenmana başlarken ısınmayı lütfen atlamayın, vücudunuzun antrenmana hazır hale gelmesi için bu çok önemli. Antrenman sırasında ise tempolu olmaya dikkat edin ve kullandığınız uygulamaya bağlı kalmaya çalışın. Son olarak soğuma ve esneme yaparak temponuzu düşürün ve böylece laktik asitin kaslardan uzaklaşmasını sağlayın.

Yaşadığımız bu krizi vücudumuz için bir fırsata çevirmenin tam sırası!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Birinci ve üçüncü kişi çerezlerini analiz amacıyla ve alışkanlıklarınıza ve profilinize bağlı olarak tercihlerinizle bağlantılı reklamlar göstermek için kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için Çerez Politikamıza göz atın.